مشاوره و سفارش آنلاین در تلگرام
آیا عطرهای بدون جعبه یا همان به اصطلاح استوک، اصل هستند؟
صفحه پرینت ارسال به دوستان
یکشنبه 11 شهریور ماه 1397 | تعداد بازدیدكننده : 6117 | کد مطلب : 2096
آیا عطرهای بدون جعبه یا همان به اصطلاح استوک، اصل هستند؟


در این مطلب قصد داریم پاسخ جامعی به یکی از سوالاتی که اخیرا به کرات از ما می شود بدهیم و آن این است که عطرهای بدون جعبه که برخی کانال ها و حتی برخی سایت ها بفروش می رسانند آیا اورجینال هستند؟

 

در ابتدا به چند نمونه سوال از طرف مردم اشاره می کنیم:

 

1- عطر بدون جعبه کوکو مادمازل را 400 هزار تومان قیمت گرفتم، آیا به نظر شما این عطر اصل هست؟ فروشنده مدعی است که این عطر، استوک کمپانی بوده و بدون جعبه خرید کرده است.

 

(توضیح: قیمت کوکو مادمازل شنل در آن زمان 800 هزار تومان بود)

 

 

 

2- قصد خرید عطر مادمازل ریچی را دارم که همه سایتها حدود 400 الی 450 هزار تومان بفروش می رسانند اما من 200 هزار تومان قیمت گرفتم. فقط فروشنده گفته چون عطر جعبه خراب بوده این عطر بدون جعبه است. آیا اطمینان کنم؟

 

 

 

3- من از جایی کرید اونتوس را 600 هزار تومان ارزان تر از سایت شما خریدم. کمی به بوی آن شک دارم. چطور می توانم بفهمم عطر اورجینال هست؟

(توضیح: بعد از سوال و جوابهای ما مشخص شد عطر را بدون جعبه خرید کرده اند و توجیه فروشنده این بوده که بدلیل مسائل گمرکی و واردات مجبور به وارد کردن عطر بدون جعبه بوده است!!)

 

 

اینها بخشی از سوال هایی است که بطور روزانه از ما می شود و پاسخ ما به این عزیزان با این پرسش است که شما خودتان چی فکر می کنید؟ آیا اینها اصل هستند؟ آیا جعبه خالی عطر کوکو مادمازل 400 هزار تومان ارزش دارد که در نبود فقط جعبه قیمت آن نصف شود؟ چرا کمپانی بزرگی مانند شنل باید عطر بدون جعبه روانه بازار کند؟ و چطور می شود عطر بدون جعبه سالم از مرز بگذرد و آیا فقط ایراد واردات جعبه عطر است؟ آیا هر ارزانی غیر قابل متعارفی مشکوک نیست؟

 

 

 

در واقع این سوال ها را خود این افراد باید از خود بپرسند. پاسخ کاملا واضح است.

 

 اما این سودجویان چگونه کار می کنند؟

 

دو حالت دارد: اول اینکه بطری عطرهای تمام شده را جمع آوری می کنند و درونش را با اسانس آن عطر پر می کنند و حالت دوم اینگونه است که عطرهای تقلبی که تمییز کار شده اند را خریداری می کنند و برای گمراه کردن و تشخیص سخت تر مشتری جعبه آن را دور انداخته و بعنوان عطر اورجینال بدون جعبه بفروش می رسانند.

 

 

 

ذکر چند نکته الزامی است:

 

1- بطری عطر مصرف شده خود را حتما شکسته سپس دور بیاندازید.

 

2- حتی عطرهای تستر هم دارای جعبه هستند و فقط تا آنجاییکه ما اطلاع داریم 2-3 عطر هستند که تسترشان بدون جعبه است. مانند دلچه گابانا دوان و دوان رز و یا ماین مارک جوزف.

 

3- قیمت تسترها حدود 20 درصد ارزان تر از عطر پلمپ آن بوده و تنها فرق آن با عطر اصلی بسته بندی آن است که جعبه قهوه ای و یا سفید رنگ و بدون سلفون دارد. (البته برخی تسترها نیز درب ندارند). حتما تستر را از فروشگاه و سایتهای معتبر خریداری کنید.

 

4- فروش عطرهای بدون جعبه ممکن است استثناء هایی هم داشته باشد. بعنوان مثال فروشنده عطری را بفروش رسانده و مشتری بدلایل خاص خودش آن عطر را نپسندیده و با احتساب کسر خسارت عطر را تعویض می کند. در چنین صورتی فروشنده آن را با این توضیح و با قیمت تستر و حتی چند درصد پایینتر بفروش می رساند. دقت داشته باشید که چنین موردی به ندرت پیش می آید نه مانند برخی سودجویان که آن را به یک بیزینس تبدیل کرده و از عدم آگاهی مردم سوء استفاده می کنند.

 

5- برای چندمین بار به این موضوع اشاره می کنیم که عطری که اورجینال نباشد حتما تقلبی است. پس "های کپی" و "درجه یک و دو" در عطر وجود ندارد. قیمت تمام عطرهای تقلبی حدود 50 هزار تومان است که معمولا دستفروش ها بفروش می رسانند.

 

6- قصد ما تخریب، توهین و یا تهمت زدن به هیچ سایت و یا کانالی نیست اما وظیفه خود می دانیم توضیحاتی را برای آگاهی اشخاصی که اطلاع دقیقی از بازار عطر ندارند بدهیم و مردم خود قضاوت کنند.

 

7- عطرتان را از فروشگاه و سایتهای معتبر خرید کنید. معیار سایت معتبر می تواند نماد اعتماد الکترونیکی آن (خصوصا دو ستاره) و قدمت آن سایت باشد.

فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
متن نظر *
متن کنترلی را وارد کنيد *

یکشنبه 18 فروردین ماه 1398
بله من یکبار بدون جعبه خریدم و کاملا مشخص بود تقلبی بود. هیچ کاری هم نتونستم بکنم چون فروشنده زیر بار نمی رفت.
چهارشنبه 19 دی ماه 1397
سلام. واقعا با این همه انسان که بدنبال مال حرام هستند و اجناس تقلبی به اسم اصل می فروشند، نمیدونیم چیکار کنیم.
سه شنبه 3 مهر ماه 1397
سلام چند نكته و سوال: - در مورد 7 گفتید نماد اعتماد الكترونیكی داشته باشد. سایت شما هم كه نماد ندارد! - متاسفانه دیده شده كه بسیاری عطر رو مطرح می كنند اورجینال ولی اورجینال نیست، ولی های كپی و درجه یك و دو هم اعلام نمی كنند و به اسم اورجینال می فروشند. با جعبه. این موارد رو از كجا میشه تشخیص داد كه اورجینال است یا خیر؟
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
پاسخ ادمین: سلام. دوست عزیز ما که نماد نداریم چرا از ما سوال می کنید؟!!! فقط نمی دونم چه سایزی باید باشه که دیده بشه (صفحه اول سایت)
Banner
Banner
ریال
ریال

پرفروش ترین عطرها بيشتر

حجم ادکلن : 100 میل
رایحه عطر : زنانه- شیرین و ملایم
قیمت قبل از تخفیف: 0 ریال
قیمت ادکلن: 2300000 ریال

حجم ادکلن : 105 میل
رایحه عطر : زنانه- ملایم و شیرین
قیمت قبل از تخفیف: 0 ریال
قیمت ادکلن: 2700000 ریال

حجم ادکلن : 105 میل
رایحه عطر : مردانه- خنک و تلخ
قیمت قبل از تخفیف: 0 ریال
قیمت ادکلن: 3200000 ریال

حجم ادکلن : 100 میل
رایحه عطر : مردانه- تند و تلخ
قیمت قبل از تخفیف: 0 ریال
قیمت ادکلن: 3800000 ریال

حجم ادکلن : 120 میل
رایحه عطر : مردانه- تلخ
قیمت قبل از تخفیف: 0 ریال
قیمت ادکلن: 4700000 ریال

حجم ادکلن : 100 میل
رایحه عطر : مردانه- خنک و ملایم
قیمت قبل از تخفیف: 0 ریال
قیمت ادکلن: 2650000 ریال

حجم ادکلن : 100 میل
رایحه عطر : مردانه- گرم و تند
قیمت قبل از تخفیف: 0 ریال
قیمت ادکلن: 4000000 ریال

حجم ادکلن : 100 میل
رایحه عطر : زنانه- خنک و شیرین
قیمت قبل از تخفیف: 0 ریال
قیمت ادکلن: 1700000 ریال
Banner
Banner
logo-samandehi