کارل لاگرفلد در سال 1933 در هامبورگ آلمان متولد شد. وی پس از تحصیل در دوره متوسطه برای ادامه تحصیل در رشته نقاشی به پاریس مهاجرت کرد.

در سال 1955 پس از گذراندن دو سال در پاریس، وارد رقابت طراحی کت هایی که تحت حمایت دبیرخانه بین المللی پشم بود، شد و با موفقیت در این رشته با ایوسن لورن آشنایی پیدا کرد و بلافاصله پس از آن به استخدام برند "پیر بالمن" در آمد و به مدت 3 سال دستیار بالمن شد.

در سال 1958 مدیر هنری برند "ژان پاتو" شد.

در سال 1964 برای مطالعه تاریخ هنر به رم رفت و پس از آن برای برندهای مطرحی چون: "کلوهه"، "کارلوس جردن"، "کریزیا" و "ولنتینو" طراحی کرد.

در سال 1967 رسما به استخدام "فندی" در آمد که با طراحی های خلاقانه خود باعث رشد این برند شد. (وی تا زمان مرگش برای فندی مشغول فعالیت بود).

در سال 1983 به استخدام "شنل" در آمد که در آن زمان یک برند تقریبا مرده بحساب می آمد و وی توانست تحول عظیمی در این کمپانی ایجاد کرده و شنل را به جایگاه واقعی خودش برساند.

در سال 1984 برند خودش یعنی کارل لاگرفلد را تاسیس کرد.

لاگرفلد در سال 1994 بدلیل استفاده از آیه های قرآن در مجموعه بهار شنل به شدت حاشیه ساز شد، بطوریکه شورای دانشمندان مسلمان اندونزی خواستار تحریم شنل شدند و تهدید به اعتراضات رسمی کردند. پس از آن لاگرفلد عذر خواهی کرد و اظهار داشت که "این نوشته ها را از روی کتاب طراحی تاج محل که گمان می کردم شعرهای عاشقانه است برداشت کردم."

اما امروز دنیای مد و فشن در تاریخ 19 فوریه 2019 با ازدست دادن کارل لاگرفلد که به "امپراطور فشن" معروف بود، عزادار است.

سخن برخی بزرگان دنیای فشن در روز مرگ کارل لاگرفلد:

 

آنا سویی: طراح مد آمریکایی:

کارل لاگرفلد در تمام طول کار من الهامبخش بوده و من به شدت به خاطر لباس های هنری دکو که برای کلوهه طراحی کرد، آموختم و همچنان به یاد دارم طراحی خاص وی را برای شنل که تمام این لحظات را برای خود رویاپردازی می کردم.

 

تام فورد: طراح مد آمریکایی:

من دلتنگ کارل خواهم بود. دلتنگ دانشی که وی در دنیای مد داشت. کارل بخش اعظمی از صنعت فشن بود و نبود وی برایم باورنکردنی است. عمیقا بابت از دست دادنش غمگینم.

 

کلوهه: برند فشن فرانسوی:

کارل با آمدنش چشم انداز زنانه را به کلوهه اضافه کرد. برای تمام 25 سالی که با ما بود سپاسگذار هستیم. وی با طراحی های خلاقانه و خارق العاده اش برای بسیاری از طراحان ما الهام بخش بود. همیشه در قلب ما می ماند.

 

فندی: برند فشن ایتالیایی:

ما به شدت تحت تاثیر از دست دادن کارل هستیم. کارل رهبر و مدیر خلاق و نوآور 5 دهه برای فندی بود. طولانی ترین رابطه بین طراح و یک برند فشن! او یک الهام بخش واقعی بود، از دست دادن وی غیر قابل تصور است و برای خلاقیت بی نظیرت سپاسگذاریم.

 

شنل: برند فشن فرانسوی:

با اندوهی فراوان در سوگ طراح خلاق مان کارل لاگرفلد هستیم. لاگرفلد از سال 1983 با ما بود و مجموعه های بسیاری در دنیای فشن برای ما طراحی کرد. کارل دارای یک ذهن خلاق با تخیل بی پایان بود. امروز ما نه تنها کارل را از دست دادیم بلکه یک ذهن خلاق و یک نابغه را در صنعت مد از دست دادیم. امروز بزرگترین ادای احترام ما به وی این است که راه وی را همانطور با قدرت ادامه دهیم. از طرف کل خانواده شنل خود را شریک غم خانواده، دوستان و آشانایان وی می دانیم.