بهترین عطر مناسب تابستان و هوای گرم طبیعتا یک عطر خنک، شاداب و طراوت بخش است. بطور طبیعی در فصول گرم سال همگی بدنبال خرید عطر خنک و ملایم هستند. عطری که علاوه بر خنکی، تازگی و خوش بویی، طراوت و شادابی و همچنین ماندگاری ایده آلی داشته باشد. همانطور که می دانید بطور کلی عطرهای ملایم و خنک بدلیل سبکی از ماندگاری کمتری نسبت به عطرهای گرم و یا تند و تلخ دارند. 
در این مقاله قصد داریم بهترین عطر مناسب تابستان را به شما معرفی کنیم. رایحه عطر کاملا سلیقه ای است و منظور ما از معرفی بهترین، یک دید کلی و تجربه چند ساله در بازار عطر و بازخورد مشتریان و یک سری استانداردهای فنی و لازم برای عطرها است.
یکی از فعالیت های روزانه ما مشاوره دادن به مشتریان برای انتخاب بهترین عطر نسبت به سلیقه آنهاست. وقتی تقاضا برای معرفی عطر خنک می شود ناخودآگاه ذهن ما نیز به سمت معرفی این عطر می رود. البته انتخاب و خرید این عطر بایستی مناسب با بودجه مد نظر شما باشد. همانطور که پیشتر گفتیم، وقتی از کلمه بهترین استفاده می شود، حتما قیمت آن هم در نظر گرفته شده (که قیمت این عطر در حد متوسط قیمتهای برند موجود در بازار است)
یک عطر خنک، باطراوت، شاداب، روحبخش، مرکباتی و با الهام از نسیم خنک دریای مدیترانه که داستان عاشقانه یک زوج جذاب و خوشبخت است.
این عطر، عطری نیست جز دلچه گابانا لایت بلو که هم نسخه زنانه و هم نسخه مردانه و همینطور نسخه اینتنس (با غلظت بالاتر) را داراست. البته ادکلن لایت بلو نسخه های لیمیتد ادیشن فراوانی دارد که بدلیل محدودیت تولید و کمیابی به آنها نمی پردازیم.

دلچه گابانا لایت بلو:

با اولین اسپری عطر لایت بلو نشاط و شادابی و رایحه لیمو و مرکبات دیگر را احساس خواهید کرد. تمام فضا پر از عطر لیمو و ترنج می شود، بطوریکه این رایحه برای اطرافیانتان نیز خوشایند خواهد بود. 
ماندگاری ادکلن لایت بلو بطور متوسط و مفید 5-6 ساعت می باشد ولی رایحه آن روی لباس شما تا فردای آن روز براحتی استشمام می شود.
عطر دلچه گابانا لایت بلو زنانه در سال 2001 توسط Olivier Cresp و عطر دلچه گابانا لایت بلو مردانه در سال 2007 توسط Alberto Morilas طراحی شد که یکسال بعد برنده fifi awards شد.
دلچه گابانا لایت بلو اینتنس نیز چند سال بعد با غلظت و تندی بیشتر در سال 2017 معرفی شد. اما همچنان از دو نسخه قبلی لایت بلو استقبال بیشتری می شود.

تبلیغات ادکلن لایت بلو در سواحل بکر و نیلگون کاپری ایتالیا با هنرنمایی David Gandy مدل مشهور انگلیسی و همینطور Bianca Balti مدل مشهور ایتالیایی ضبط شد.

قطعا خیلی از افراد عطرهای خنک دیگری را ترجیح می دهند که این به همان سلیقه و بودجه آنها بر می گردد. اما اگر تنها و تنها فقط یک عطر خنک خارق العاده بتوان نام برد، آن عطر حتما دلچه گابانا لایت بلو خواهد بود.