براي محافل رسمی بهتر است از عطرهای تلخ، گرم، شيرين و تند استفاده کنید. به عطرهایی که معمولاً بوی شکلات و ميوه های تابستانی را می دهند عطرهای شيرين و گرم می گويند و عطرهایی هم که از اسانس ريشۀ درختان و ادويه های تند شرقی درست شده اند را عطرهای تلخ گويند.
غالبا عطرهايي که در مجالس دوستانه استفاده می شوند عطرهاي سرد و ترش هستند بخاطر حس طراوت و آرامشی است که منتقل می کنند. عطرهای سرد يک حس خنکی، شادابی و جوانی را به آدم القا مي کنند. با استشمام عطرهای ترش هم ياد مرکبات مي افتيد.
در فصل زمستان از عطرهاي سنگينی مثل عطرهاي تلخ و تند استفاده کنيد. در اين فصل، ماندگاری عطرها به دليل پايين بودن دما بيشتر است.
در دنياي مُد، عطر و ادكلن هم مثل رخت و لباس و كفش و كلاه و.... سال به سال، نو می شود اما هر عطری برای هر سن و هر موقعيتي مناسب نيست. هميشه بهتر است كه در مكا‌نهای رسمی از رايحه ‌های تلخ، گرم، شيرين و تند استفاده كنيد.
در ساخت عطرهای تلخ معمولاً از اسانس هایی مانند ريشه درختان و ادويه ‌های تند شرقي استفاده مي كنند. عطرهای شيرين و گرم هم عطرهایی هستند كه از بو و طعم شكلات و ميوه ‌های تابستانی برخوردارند . هميشه بهتر است كه در محافل دوستانه و صميمی، از عطرهای سرد و ترش استفاده كنيد.
عطر سرد به عطری مي گويند كه حس خنكی و تازگی را القاء ‌كند. استشمام اين عطرها معمولاً باعث می شود كه طعمِ ميوه هایی مانند خيار و هندوانه را بخاطر بياوريم.
عطر ترش به عطری مي گويند كه طعم مركبات را بخاطر بياورد. عطرهای ترش نيز القاكنندۀ حس طراوت و شادمانی اند.
عطرهای سرد و ترش باعث آرامش روحی و رفع خستگی نيز می شوند. لابد ديده ايد كه در باشگاه های ورزشی، هوای داخل باشگاه را معمولاً با رايحه ‌های سرد و ترش مطبوع می كنند.
عطرهایی با طعم گلهای وحشی میتوانند حس صميميت بيشتری به محيط القاء كنند.
از زمانهای گذشته، اين باور همچنان پابرجاست كه عطر و ادكلن را بايد به پوست جلوی گردن و يا به مچ دست زد. واقعيت اين است كه زدن عطر بر روی محل نبض ها مانند: مچ دست، مچ پا، پشت زانوها و نبض گردن (باعث متصاعدشدن رايحۀ عطر شده و كلاً خوشايند است، اما پزشكان توصيه می كنند به گردنتان عطر نزنيد چرا كه اين كار، احتمال بيماريهای پوستی را در اين ناحيه افزايش میدهد.