چطور بعضا عطرهای تقلبی ماندگاری بیشتری نسبت به عطرهای اورجینال دارند؟

در عطرسازی مدرن برندهای معتبر دنیا یک استانداردی وجود دارد که باید از لحاظ سلامت رعایت گردد و آن هم میزان غلظت عطر است. غلظت عطر که موجب ماندگاری بیشتر عطرها می شود، تا یک حدی استاندارد می باشد و برندهای معتبر نمی توانند ماندگاری عطرهایشان را صرفا برای ماندگاری بیشتر از آن حد خارج کنند. چراکه برای بالابردن غلظت عطرها باید درصد چربی عطر را با اسانسهای روغنی بالا برد که این خارج از اصول معتبر عطرسازی است. درست است که با بالارفتن بیش از حد غلظت عطرها، ماندگاری آنها بیشتر می شود ولی اینکار موجب آسیب و حساسیتهای پوستی و تنفسی و سر درد می گردد.

بنابراین عطرهای فیک بدلیل نداشتن استاندارد و کنترل کیفیت دو دسته هستند: دسته اول شامل عطرهای سرشار از الکل و آب بوده که از لحاظ اقتصادی تولید آن ها از دسته دوم به صرفه تر می باشد و دسته دوم عطرهایی هستند که با افزودن بیش از حد اسانس های روغنی سعی در جلب توجه مشتریان و جا انداختن عطر تقلبی شان بجای عطر اصلی می باشند.

 

عطرهای تقلبی هیچ استاندارد و کنترل کیفی ندارند و ممکن است به پوست شما آسیب بزنند.

 

چند نکته:

  • هر عطر اصلی مشخصات خاص خود را دارد که با نمونه های تقلبی قابل قیاس است ولی مهمترین نکته جهت خرید عطر اورجینال، خرید از فروشگاه معتبر است.
  • با توجه به متن بالا، ممکن است عطر اورجینال شما از ماندگاری کمتری نسبت به عطر تقلبی اش برخوردار باشد!
  • اگر فقط برای شما ماندگاری عطر اهمیت دارد، پیشنهاد ما به شما خرید اساسنهای روغنی است که بصورت فله ای فروخته می شود و هیچ استاندارد و بهداشتی نداشته و هر آسیبی ممکن است به پوست و یا حتی لباس شما برساند.
  • برای چندمین بار به این موضوع اشاره می کنیم که عطرها یا تقلبی هستند و یا اورجینال، عطر "های کپی" و درجه 1و2و3 و پر شده امارات و غیره یعنی همان عطر تقلبی! همینطور عطرهایی که به عنوان بدون جعبه فروخته می شوند هم جزء عطرهای تقلبی بحساب می آیند. (اخیرا کمپانی های زیادی در چین و امارات دست به تولید عطرهای مشابه عطرهای اورجینال کرده اند که بحث آنها از عطرهای تقلبی جداست، چراکه فقط رایحه آن عطرها کپی شده و ظاهر و اسم آنها متفاوت از عطر اصلی است. چند برندی که بیش از بقیه جا افتاده اند می توان به: فرگرنس، بایلندو، ریو و ... اشاره کرد.)

 

عطرها یا تقلبی هستند و یا اورجینال، عطر "های کپی" و درجه 1و2و3 و پر شده امارات و غیره یعنی همان عطر تقلبی!

 

  • برخی از برندها هر چند سال یکبار بسته بندی، بطری و شکل ظاهری عطرهایشان را عوض می کنند. در این میان ممکن است طی سالها تولید یک عطر، کیفیت آن نیز دستخوش تغییراتی شود که همه اینها مربوط به کمپانی سازنده است. برای مثال عطر دیور هوم اینتنس بعد از تغییر ظاهری، کیفیتش نیز کمی نزول داشته، این موضوع را نمی توان گفت که عطر تقلبی است، چراکه کمپانی به تازگی بسته بندی رسمی آن را تغییر داده و هنوز عطر تقلبی آن با ظاهر جدید تولید نشده است! همچنین برای صحت این موضوع می توانید از آشنایان خود در کشورهای اروپایی این موضوع را پیگیری کنید.
  • با یک جستجو در اینترنت بازه قیمتی هر عطر اورجینال بدست می آید و متوجه خواهید شد که بطور مثال عطر X شما قیمت میانگینش 1 میلیون تومان است و سایتهای اورجینال فروش از 900 هزار تومان تا یک میلیون صد هزار تومان قیمتگذاری کرده اند که کاملا منطقی می باشد. اما بعضا اختلاف قیمت در برخی عطرها بیش از اندازه است. یعنی همان عطر X حدود 1 میلیون تومانی در سایتی 600 هزار تومان و در سایت دیگری یک میلیون پانصد هزار تومان به بالا فروخته می شود. تکلیف قیمت ارزان کاملا مشخص است و به هیچ عنوان پیشنهاد نمی گردد، اما قیمت بیش از حد گران که معمولا مختص سایتهایی است که فروشگاه های زنجیره ای در سطح شهر دارند که طبیعتا درصد سود آنها نسبت به فروشگاههای اینترنتی بالاتر می باشد. (بگذریم که این دوستان به دلیل سود بالایی که از فروش بدست می آورند ناجوانمردانه توجیه قیمتگذاری شان این است که فروشگاه های اینترنتی عطرهای تقلبی و های کپی بفروش می رسانند!!!)
  • از دیگر دلایل تفاوت قیمتی می توان به نوسانات قیمت ارز، بروز نشدن قیمت سایتها و همینطور اختلاف قیمت جزئی بین عطرهای شرکتی و غیر شرکتی نام برد. (منظور از عطرهای شرکتی، عطرهایی است که بصورت گمرکی وارد کشور می شوند و هیچ تفاوتی با عطر غیر شرکتی ندارند و صرفا افزایش قیمت آن بدلیل باورهای غلط در میان مشتریان است.)
  • عطرکیش یکی از قدیمی ترین فروشگاه های تخصصی آنلاین عطر و ادکلن است که خود را مبارز عطرهای تقلبی می داند و همواره جهت آگاهی رساندن به مشتریان خود در این زمینه پیشرو می باشد. بنابراین هیچگاه خود را در میان این بازار آلوده وارد نمی کند و همواره به فروش عطرهای اورجینال پایبند می ماند.