در این مطلب قصد داریم 10 عطر محبوب و پر فروش لوکس و اورجینال را در سال 2023 معرفی کنیم. این عطرها به دلیل رایحه خاص و پرطرفدار و استقبال بی‌نظیر مردم از آنها انتخاب شده‌اند که هر کدامشان به تنهایی انقلابی در صنعت عطر بحساب می‌آمد. انتخاب این عطرها نسبت به بازار ایران و در بین عطرهای لوکس سال‌های 2023 و 2024 میلادی صورت گرفته است. بنابراین عطرهایی در این لیست قرار گرفته‌اند که هم لوکس، هم محبوب و هم پرفروش بودند.

10 عطر محبوب و پرفروش لوکس عبارتند از:

  1. تام فورد وانیلا سکس: عطری با نام تحریک‌آمیز که کاملاً با سبک امضای برند در نام‌گذاری عطر هماهنگ است. وانیلا سکس متعلق به خانواده رایحه‌های گرم و تند است که ترکیبی از گرما و شیرینی را در دسته خوش‌طعم‌ها ارائه می‌دهد. ادکلن تام فورد وانیلا سکس در سال 2023 طراحی شد.
  2. کرید ابسولو اونتوس: عطری مست‌کننده است که باعث رهایی حس درونیتان می‌شود. این شاهکار بی‌نظیر، انرژی مرکباتی را از طریق گریپ فروت بسیار تازه معرفی می‌کند که به جنگل‌های پیچیده خس خس هائیتی اشاره دارد، سپس لایه ظریفی از دود را به قلب ادویه‌ای و در نهایت نعناع هندی می‌افزاید و طول عمر لایه‌ غنی شده آن را عمیق‌تر می‌کند. عطر کرید اونتوس ابسولو در سال 2023 طراحی شد.
  3. ناسوماتو سادوناسو: بیانگر لذت حواس و تجربیات فردی است که روح را نوازش می‌دهد. در زندگی هیچ هدفی بالاتر از لذت احساسات وجود ندارد! هر منظره، صدا، بو، مزه و احساس جدید منجر به سطح بالاتری از رفاه می‌شود که مدت‌ها پس از پایان لحظه باقی می‌ماند. این یک سفر اکتشافی است که انبوهی از احساسات و عواطف جدید را آشکار می‌کند که می‌توان آنها را کاوش کرد و از آنها لذت برد. عطر ناسوماتو سادوناسو در سال 2023 توسط Alessandro Gualtieri طراحی شد.
  4. پرفیوم د مارلی الثیر: ادای احترام به عطرسازی فرانسوی و همچنین به خانواده عطرهای چوبی-وانیلی می‌باشد. پرفیوم د مارلی الثیر از نسل مستقیم وانیلی است که در زمان سلطنت لویی پانزدهم در فرانسه معرفی شد. در این عطر، وانیل با مرکبات، ادویه‌جات و ترشی‌جات و چوب برای تعادل گرما و طراوت ترکیب شده است. ادکلن مارلی الثیر در سال 2023 توسط Hamid Merati-Kashani و Ilias Ermenidis طراحی شد.
  5. تام فورد میرح میستری: در قلب خود کاوشی از تضادهاست: رقصی بین نور و سایه و همینطور تلفیقی از سنت و مدرنیته که همه به طور یکپارچه در یک روایت معطر بافته شده است. بطری این عطر در پیروی از سایر محصولات پرایوت بلند اما به رنگ قهوه ای لوکس می باشد. ادکلن تام فورد میرح میستری در سال 2023 طراحی شد.
  6. آمواج لینیج: وایی از بخور و نمک، گرمای معدنی و مراقبه های تابستانی و رایحه‌ی یک سفر دور از خانه برای نزدیک شدن به خود است. عطر آمواج لینیج یادآور سواحل معدنی و رویای دوردست افق های غرق شده است. ادکلن آمواج لینیج در سال 2023 توسط Karine Vinchon Spehner طراحی شد.
  7. آمواج پرپس: با الهام از یک توتم* ایستاده است که از نت‌های چوبی معدنی و ادویه‌ های ستاره‌دار استفاده می‌کند تا همچون شمن‌ها* یا شفابخش‌های کهن شما را بیدار کند. آمواج پرپس عطری سرشار از حس آرامش، یافتن ریشه‌ها و کامل بودن و یک نوع بیداری شمنی است. عطر آمواج پرپس در سال 2023 توسط Quentin Bisch طراحی شد.
  8. تام فورد عود مینرال: نت‌های غنی عود را با مواد معدنی اقیانوسی با طراوت ادغام می‌کند. تام فورد عود مینرال موجی از چوب‌های دودی و مشک‌های حسی و گیرا را برای آمیختگی متضاد عناصر در بر می‌گیرد. گرمای عود با موجی از دانه فلفل صورتی تازه مشخص می‌شود، زیرا صنوبر و عنبر، تابش‌های زمینی و دریایی را متعادل می‌کنند. ادکلن تام فورد عود مینرال در سال 2023 طراحی شد.
  9. نیشان هسیوات ایکس: تفسیر جدیدی از عطر قبلی نیشان هسیوات است که به شخصیت سنتی تئاتر سایه‌ ترکیه با ساختاری شیپر که ظرافت، شایستگی و عشق به هنر را تراوش می‌کند، ادای احترام می‌کند. ادکلن نیشان هسیوات ایکس در سال 2023 توسط Julien Rasquinet طراحی شد.
  10. لانکوم لاویه بل له اکستریت: دعوتی است برای یافتن خوشبختی، در حالیکه رویاهای خود را دنبال می کنید، از هر لحظه آن لذت خواهید برد. مسیر خود را به سوی خوشبختی شکل دهید و آن را به روش خودتان تجربه کنید. زندگی آن چیزی است که شما از آن می سازید. ادکلن لانکوم لاویه بل اکستریت در سال 2023 توسط Anne Flipo و Dominique Ropion طراحی شد.